خانه / اسلايد / مبارزه با نفس و رسيدن به مقام خليفه اللهي

مبارزه با نفس و رسيدن به مقام خليفه اللهي

مبارزه با نفس و رسيدن به مقام خليفه اللهي
خداوند تاج کرامت را بر سر انسان گذاشته است. او بايد خود را بشناسد و بداند که با مبارزه عليه هواهاي نفساني مي‌تواند به مقام «خليفه اللهي» برسد. البته رسيدن به اين مقام والا صورت نمي‌گيرد، مگر با تلاش و رياضت فراوان.
قوه شهوت باعث مي‌شود که انسان مانند حيوانات بخورد و بخوابد، و با تنبلي تنها به دنبال راحت‌طلبي باشد و هيچ‌گاه قانع نگردد. تفاوت ميان انسان و حيوان در اين زمينه اين است که اگر به حيوان غذايي داده نشود و يا جفتش را از او دور کنند، کاري نمي‌تواند بکند. در صورتي که انسان براي ارضاي شهوت‌هايش حاضر است به هر عملي دست بزند و حتي از نزديک‌ترين و عزيزترين افراد خانواده‌اش نيز نمي‌گذرد.
تمام زحمت‌هاي انسان از جمله اين‌که درس مي‌خواند تا مدرک تحصيلي دريافت کند و شغل مناسبي داشته باشد و بتواند از نظر مادي زندگي خوبي را براي خود فراهم سازد، فقط به خاطر غذا و مسکن و ازدواج و امور دنيا است.
هنگامي که نام شهوت به ميان مي‌آيد، بيش‌تر اذهان به سوي شهوت جنسي سوق پيدا مي‌کند. در صورتي که شهوت جنسي تنها جزئي از قوه شهوت است و سنين خاصي از زندگي انسان را در بر مي‌گيرد؛ به طوري که پس از گذشت دوراني مشخص، اين شهوت رو به خاموشي مي‌گرايد.

درباره ی admin-erfan

همچنین ببینید

دعایی برای ماه مبارک رمضان

اَللّهُمَّ نَوِّر قُلُوبَنا بِالْقُرآن💛 اَللّهُمَّ زَیِّن اَخْلاقَنا بِزینَةِ الْقُرآن💛 اَللّهُمَّ اَلْبِسْنا بِخِلْعَةِ الْقُرآن💛 اَللّهُمَّ ارْزُقنا …

ماه رمضان به سه قسم تقسیم می شود

ماه رمضان به سه قسمت تقسیم میشه. ۱⃣دهه اول رحمت ۲⃣دهه دوم مغفرت ۳⃣دهه سوم …

چطور در ماه مبارک رمضان تشنه نشویم؟

چطور تشنه نشویم؟ مخلوط آب لیمو و عسل اگر قرار باشد یک راه ساده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *